Arçelik kombi E04 hatası kombinin hava prosestatında arıza olduğunu gösterir. Prosestat parçası kombideki hava akım kontrolünü sağlamaktır. Prosestatın görevi ise ana karta atık gaz sisteminde oluşan ve fandan gelen pozitif basınç durumunu iletmektir. Eğer kombide E04 arızası meydana geldiyse ana kart işlevini gerçekleştirememektedir. Böyle bir durumda atık gaz sisteminde sorunlar meydana gelmektedir. Kobiler duyarlı elektronik cihazlar olduğu için çok kolay bir şekilde arızalanabilir. Ariza meydana geldiğinde ise ekranda arıza kodu oluşabilmektedir. Bazı arızalar basit yöntemler ile kullanıcının düzeltebileceği arızalar olabilirken daha ciddi problemlerde ise teknik servis aranmalıdır.

Arçelik Kombi E04 Hatası Sebepleri

Arçelik kombi E04 hatası sebepleri farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir. Arçelik marka kombide E04 hatası sebepleri;

  • Fan tıkanmış olabilir
  • Baca yerinden çıkmış olabilir
  • Bacada tıkanıklık meydana gelmiş olabilir
  • Ana kart arızalanmış olabilir

Yukarıda bahsedilen problemler, teknik bilgi gerektirdiğinden dolayı kullanıcın daha büyük zararlara sebebiyet vermemesi açısından müdahalede bulunmaması gerekir. Arçelik Kombi Servisi çalışanları arızayı kolaylıkla tespit ederek tamir edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56