Arçelik kombi iyonizasyon arızası neden ortaya çıktı diye kombi kullanıcıları merak eder. İyonizasyon elektrotu kombinin önemli parçaları arasında bulunmaktadır. Görevi ise; brülörde oluşan yanmayı kombinin elektronik kartına bildirmesidir. İyonizasyon arıza yaptığında doğal olarak da kombiniz çalışmayacaktır. Eğer kombi ekranında alev göremezseniz bu arızayla karşı karşıya geldiniz demektir. Ayrıca bazı hata kodları da görebilirsiniz. Bu durumda servis yardımı almanız gerekecektir.

Arçelik Kombi İyonizasyon Arızası Nedenleri ve Çözümleri

Arçelik kombi iyonizasyon arızası bu parçanın özelliğini yitirmesiyle ortaya çıkabilmektedir. İyonizasyon çubuğu is ve kurum gibi olumsuzluklara maruz kalabilir. Ayrıca her kombi çalıştırıldığında devreye giren bir parça olduğu için aşınmış olabilir. Çözümü için şunları yapabilirsiniz:

  • İyonizasyon elektrotunun temizlenmesi gerekir. Tıkandıysa arıza yapmış olabilir. Bu temizliği ancak servisler yapmaktadır.
  • İyonizasyon elektrotunun değişmesi gerekebilir. Bu da servisin işidir.
  • Ateşleme elektrotu ya da iyonizasyon elektrotu gibi parçaların hangisinde arıza olduğunun belirlenmesi gerekir.

Bu sorunu çözmek için kişilerin bilgileri yeterli olmayacaktır. Arçelik kombi servisi yardımı alınmalı ve sorun çözülmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56