Arçelik kombi P hatası nedir diye merak ediyorsanız sizler için açıklamalarda bulunalım. Arçelik marka kombi ekranında gördüğünüz P harfi aslında kombinin ön ısınmada olduğunu gösteren bir işarettir. Normalde kombiler yaz aylarında sıcak su görevini görürken kış konumuna ayarlandığınızda hem peteklerin hem de sıcak suyu ısıtma görevini üstlenmektedir.

Yaz ayında kombinizi kullanabilmeniz için yazlık konum olan 1 numaralı düğmeye işaretlemelisiniz. 1 numaralı düğme üzerinde musluk işareti bulunur. Ancak kış konumunda kullanılması için yine bir numaralı düğme üzerinde bulunan kalorifer simgesine ayarlamalısınız. Sıcak su kullanıldığında petekler ısısını düşürürken su kullanımı sonlandıran sonra tekrar ısınmaya başlayacaktır.

Arçelik Kombi P Hatası Nedenleri

Arçelik kombi P hatası aslında bir arıza uyarısı değildir. Eğer kombinin ekranında P harfini görüyorsunuz bu durum size kombinin

  • Ön ısıtmada olduğunu gösterir. Böyle bir durumda kombi ateşleme yaptıktan sonra ekranda P harfi belirmektedir.

Eğer kombide devamlı olarak P harfi kodu uyarısı görüyorsa başka arıza durumlarının varlığını tespit etmek için Arçelik Kombi Servisi ile iletişime geçmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56