Baykan kombi e04 hatası ekranda görülüyorsa, kullanım suyu sensör arızası olduğunu söylemek mümkündür. Genel olarak çeşme suyu termostatıyla ilgili bir sorundur. Çeşme suyu termostatının kötü çalışması nedeniyle, bu arıza bildirimi alınabilir. Kombinin çeşme suyu sıcaklığını kontrol edememesi olasıdır. Kombi bu şekilde de çalışmaya devam edecektir fakat sıcaklığı kontrol etme imkanı yoktur.

Kombiyi birkaç kez resetledikten sonra hala aynı hata kodu ekranda beliriyorsa, kullanıcı hiçbir müdahalede bulunmadan yetkili servis desteği almalıdır. Kombi resetlendiğinde düzelme görülmez. Kullanıcının bu arızanın düzelmesiyle ilgili yapabileceği farklı herhangi bir işlem yoktur. Bu hata kodunun karşılığı 40 derece arızası olarak ifade edilebilir.

Baykan Kombi 04 Hatası Nasıl Düzelir?

Baykan kombi e04 hatası görüldüğünde, büyük ihtimalle sensörün özelliğini yitirmiş olmasından kaynaklıdır ve değişim gerekecektir. Sensör değişimi için yetkili servis desteği alınmalıdır.

  • Arıza sıcak su sensörüyle alakalı olabilir. Sensör kablolarında kopukluk veya kısa devre olabileceği göz önünde bulundurulabilir. Sensör borularında nemin de arızaya sebep olabileceği düşünülebilir.
  • Sıcak su sensöründe arıza araştırılması için NTC bağlantıları kontrol edilmesi gerekir.

Arızanın nerede olduğuyla ilgili teşhis yetkili servis elemanları tarafından yapılmalıdır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56