Demirdökün Tayros kombi 80 arızası kombinizin ateşleme sistemi ile ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir. Kombinizdeki sorun için yetkili servisi çağırabileceğiniz gibi öncesinde kendi başınıza da yapabileceğiniz bazı yöntemler bulunmaktadır.  

Demirdöküm Tayros Kombi 80 Arızası Verdiğinde Ne Yapmalı? 

Demirdöküm Tayros kombi 80 arızası ile karşılaştığınızda evde uygulayabileceğiniz birkaç yöntem bulunmaktadır. Uygulayabilecekleriniz şu şekildedir; 

  • Öncelikle gazın dairenize ulaşıp ulaşmadığını kontrol etmelisiniz. Bazı durumlarda gazın kesilmesi ya da herhangi bir sebepten dolayı gazın olmaması 80 hata kodunu almanıza neden olabilir.
  • Gazı kontrol ettikten sonra bu konu ile ilgili sorun yaşamadığınızı düşünüyorsanız ikinci olarak kombinizin su basınç seviyesini kontrol ediniz. 
  • Eğer kombinizin su basınç seviyesi düşük ise cihazınıza su takviyesi yapınız. 
  • Su takviyesinden sonra cihazınızı yeniden başlatın. Yeniden başlatma işlemini birkaç kez tekrarlayın.

Tüm bu aşamaları denemenize rağmen sorununuz çözülmediyse teknik servis ile görüşmenizde fayda var. Sorunun kaynağı ateşleme iyonizasyon çubuğu, gaz valfi ya da elektronik karttan kaynaklanıyor olabilir. Sorunun kaynağını öğrenmek ve sorunu çözüme kavuşturmak için teknik servis çağırmanızı tavsiye ederiz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56