Baykan kombi e4 hatası verdiğinde, kompresörün aşırı ısınmasıyla ilgili bir arıza olduğu anlaşılmalıdır. Bu konuda yapılacak belli kontroller yerine getirilerek, sorun çözüme kavuşturulabilir. Kalorifer devresi için su basıncının yetersiz olmasıyla ilgili sorunun da olma ihtimali vardır. Bunun için su basıncının kontrolü yapılarak, eksikse öncelikle sorunun giderilmesi üzerinde durulabilir. Cihazın bakımsız kaldığı durumlarda bu arıza koduyla karşılaşılabilir.

Kombideki bakır boruları kontrol ederek, bu arızanın çözümü sağlanabilmektedir. Kompresörle ilgi sorun olabilme olasılığı da yüksek olduğundan, net bir arıza belirtmek için yetkili servis desteği alınmalıdır.

Baykan Kombi e4 Hatası Verdiğinden Neler Yapılmalıdır?

Baykan kombi e4 hatası ile karşılaşıyorsanız, birkaç kez reset atabilir ve arıza kodunun ekrandan gidip gitmediğini kontrol edebilirsiniz. Herhangi bir düzelme olmadığında yetkili servis desteği mutlaka almak gerekir

  • Bu arıza bildiriminin aşırı ısınmanın ve ısının normal olmadığının göstergesi olduğu söylenebilir.
  • Sıcak su sensörlerinin kontrolü yapılarak, bu arızanın kaynağına bakılabilir. Sensörlerin, suyun kireçli olmasından dolayı arızalanması mümkündür. Kombi kendini bu arıza koduyla birlikte korumaya alabilmektedir.

Kullanıcının bu durumda çözüm üretmesi oldukça zor olacaktır. Bu nedenle kombi kapatılarak servis beklenmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56