Baykan kombi e4 hatası verdiğinde, kompresörün aşırı ısınmasıyla ilgili bir arıza olduğu anlaşılmalıdır. Bu konuda yapılacak belli kontroller yerine getirilerek, sorun çözüme kavuşturulabilir. Kalorifer devresi için su basıncının yetersiz olmasıyla ilgili sorunun da olma ihtimali vardır. Bunun için su basıncının kontrolü yapılarak, eksikse öncelikle sorunun giderilmesi üzerinde durulabilir. Cihazın bakımsız kaldığı durumlarda bu arıza koduyla karşılaşılabilir.

Kombideki bakır boruları kontrol ederek, bu arızanın çözümü sağlanabilmektedir. Kompresörle ilgi sorun olabilme olasılığı da yüksek olduğundan, net bir arıza belirtmek için yetkili servis desteği alınmalıdır.

Baykan Kombi e4 Hatası Verdiğinde Neler Yapılmalıdır?

Baykan kombi e4 hatası ile karşılaşıyorsanız, birkaç kez reset atabilir ve arıza kodunun ekrandan gidip gitmediğini kontrol edebilirsiniz. Herhangi bir düzelme olmadığında yetkili servis desteği mutlaka almak gerekir

  • Bu arıza bildiriminin aşırı ısınmanın ve ısının normal olmadığının göstergesi olduğu söylenebilir.
  • Sıcak su sensörlerinin kontrolü yapılarak, bu arızanın kaynağına bakılabilir. Sensörlerin, suyun kireçli olmasından dolayı arızalanması mümkündür. Kombi kendini bu arıza koduyla birlikte korumaya alabilmektedir.

Kullanıcının bu durumda çözüm üretmesi oldukça zor olacaktır. Bu nedenle kombi kapatılarak servis beklenmelidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Baykan Kombi E4 hatası nedir ve neden olur?

Baykan Kombi E4 hatası, kombinin fan veya buji arızası nedeniyle oluşan bir hatadır. Bu hatanın oluşmasının nedeni, fan veya bujideki bir arızadan kaynaklanabilir. Fan veya bujideki arızalar genellikle aşınma, kirlilik veya hasar nedeniyle oluşur.

Baykan Kombi E4 hatası nasıl çözülür?

Baykan Kombi E4 hatasının çözümü, kombinin fan veya bujisi ile ilgilidir. İlk olarak, kombinin elektrik ve gaz beslemesini kesin. Daha sonra, kombinin fan veya bujisini kontrol edin ve gerekirse temizleyin veya değiştirin. Eğer bujideki bir arıza nedeniyle hata oluştuysa, bujiyi değiştirin. Son olarak, kombinin tekrar çalıştırılması için elektrik ve gaz beslemesi açılabilir.

Baykan Kombi E4 hatası kombiye zarar verebilir mi?

Baykan Kombi E4 hatası, kombiye ciddi bir zarar vermez. Ancak, hatanın sürekli oluşması kombinin performansını etkileyebilir ve enerji tasarrufu sağlaması beklenen kombinin daha fazla gaz tüketmesine neden olabilir.

Baykan Kombi E4 hatası için teknik destek alınabilir mi?

Evet, Baykan Kombi E4 hatası için teknik destek alabilirsiniz. Baykan kombi teknik servisi, bu hatanın çözümü için size yardımcı olabilir. Ayrıca, kombinin bakımı ve temizliği için periyodik olarak teknik destek almanız kombinin ömrünü uzatabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56