Baykan kombi e9 arızası ile karşılaşmanız durumunda servis çağırmadan önce yapılabilecek işlemler bellidir. Kombilerimiz devamlı kullanım sürecinde olan bir cihaz olduğu için zaman zaman arıza durumu olabilmektedir. Ancak cihazın ekran kısmında beliren kod durumuna göre oluşan arızanın nedeninin tanımlanması kolaylaşmaktadır.

Baykan kombi ekranında beliren e9 hata kodu görüldüğünde, kombi de aşırı ısınmanın olduğu, yani kombi eşanjöründe ki sıcaklık değerinin limit ısınma değerlerinin üzerine çıktığı ve cihazın kendini emniyete alarak arıza durumuna geçtiği anlaşılmalıdır.

Baykan Kombi E9 Arızasında Ne Yapmalı?

  • Öncelikle kalorifer petek vanaları ile kombinin altındaki tesisat vanasının açık olduğundan emin olunmalıdır.
  • Peteklerin hava yapıp yapmadığı, kombi basınç ayarının çalışma basınç değerleri arasında olup olmadığa kontrol edilmelidir.
  • Yapılan bu kontrollerden sonra Baykan kombi resetleme işlemi gerçekleştirilir.

Resetleme sonrasında, arıza durumu düzelmez ise kalorifer tesisatı tıkanmış, ana eşanjör kireçlenmiş veya tıkanmış, devir daim motoru bozulmuş,.. vs gibi durumlar olabileceği için Baykan kombi servisini çağırmanızı gerekmektedir. Düzenli olarak Baykan kombi bakımının yaptırılması tavsiye olunur.

Sıkça Sorulan Sorular

Baykan Kombi E9 Arızası nedir?

Baykan Kombi E9 Arızası, cihazın su sıcaklığı sensöründe bir sorun olduğunu gösterir. Bu nedenle, kombi çalışmaz ve cihazın ekranında E9 hata kodu görüntülenir.

Baykan Kombi E9 Arızası neden oluşur?

Baykan Kombi E9 Arızası, su sıcaklık sensöründe bir arıza olduğunda ortaya çıkar. Bu arıza, sensörün bağlantısının gevşek olması, sensörün kirlenmesi veya sensörün yanlış çalışması nedeniyle meydana gelebilir.

Baykan Kombi E9 Arızası nasıl çözülür?

Baykan Kombi E9 Arızası, genellikle sensörün temizlenmesi veya bağlantısının kontrol edilmesi ile çözülebilir. Bununla birlikte, sorun sensörün değiştirilmesi gerektiğinde, bir teknik servis çağrısı yapmanız gerekebilir.

Baykan Kombi E9 Arızası nasıl önlenir?

Baykan Kombi E9 Arızası, düzenli kombi bakımı ile önlenebilir. Bu, sensörlerin ve diğer parçaların temizlenmesini, bakımının yapılmasını ve gerektiğinde değiştirilmesini içerir. Ayrıca, kombi kullanıcıları, kombinin doğru şekilde kullanıldığından emin olmak için kullanım kılavuzunu dikkatlice okumalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56