Baykan kombi petekler ısınmıyor olabilir. Özellikle kış aylarının vazgeçilmez bir parçası haline gelen kombi birçok zaman da can sıkıcı biçimde arıza yaratabiliyor. Petek vanaları açık mı? yaz kış ayarı doğru ayarlanmış mı? Bunlar dikkate alınarak kontrol edilmelidir. Peteklerin kirlenmesi de söz konusudur. Kombi bakımı ve petek temizliği ile sorun giderilecektir.

Baykan Kombi Petekler Isınmıyor Nedenleri

Baykan kombi petekler ısınmıyor nedenleri çok fazla olsa da kombi filtresi temizliği ve petek temizliği bu tür durumların ana sorunudur. Bir diğer nedenler şunlar olabilmektedir:

  • Doğalgazdan meydana gelen sorun genelde gösterge paneli kontrol edilmediğinde fark edilmemektedir. Gösterge paneline dikkatli bakıldığı taktirde sorun nedeni buysa muhakkak ikaz göstergesi çıkacaktır.
  • İdeal olan kombi basıncı 1,5 bardır. Çalışan kombi petekleri ısınmıyorsa kombi basıncı gereken gibi değildir. Bu durum da petek ısınmama nedenlerinden biri olabilmektedir.
  • Kombiye yabancı cisim girişini engelleyen filtrelerin kontrolsüz kalması sonucu tıkanıklık yaşıyor ve bu yüzden kombiniz ısınmıyor olabilmektedir.
  • Peteklerin içindeki suyun kirlenmesi en belirgin nedenleri arasında bulunmaktadır.

Bunlara rağmen arıza devam ediyor ve bu gibi durumlarla karşılaşıyorsanız Baykan Kombi servisini aramanızı tavsiye etmekteyiz.

Sıkça Sorulan Sorular

Baykan Kombi petekleri neden ısınmıyor?

Baykan Kombi petekleri ısınmıyorsa, sebepleri arasında hava kaçağı, su basıncının düşük olması, kalorifer vanalarının kapalı olması, yanlış termostat ayarı veya kireçlenme olabilir.

Baykan Kombi peteklerinin ısınmaması nasıl çözülebilir?

Baykan Kombi peteklerinin ısınmamasını çözmek için, öncelikle su basıncını kontrol edin ve gerekirse su ekleyin. Kalorifer vanalarının açık olduğundan emin olun, hava kaçağı varsa giderin, termostat ayarlarını kontrol edin ve eğer gerekiyorsa temizlik yapın.

Baykan Kombi petekleri ısınmıyorsa teknik servisi aramalı mıyım?

Baykan Kombi petekleri ısınmıyorsa öncelikle basit sorunları çözmek için yukarıdaki adımları deneyin. Eğer sorun devam ederse, teknik servisi aramak en doğru seçenek olacaktır.

Baykan Kombi petekleri ısınmıyor, bu durumda ne kadar süre beklemeliyim?

Baykan Kombi petekleri ısınmıyorsa, sorunun nedeni belirlemek için birkaç kontrol yapmanız gerekebilir. Kontrolleri yapmak için gerekli ekipmanlara sahip değilseniz, teknik servisi arayın. Sorunun çözümüne bağlı olarak, bekleme süresi değişebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56