Baykan kombi petekler ısınmıyor olabilir. Özellikle kış aylarının vazgeçilmez bir parçası haline gelen kombi birçok zaman da can sıkıcı biçimde arıza yaratabiliyor. Petek vanaları açık mı? yaz kış ayarı doğru ayarlanmış mı? Bunlar dikkate alınarak kontrol edilmelidir. Peteklerin kirlenmesi de söz konusudur. Kombi bakımı ve petek temizliği ile sorun giderilecektir.

Baykan Kombi Petekler Isınmıyor Nedenleri

Baykan kombi petekler ısınmıyor nedenleri çok fazla olsa da kombi filtresi temizliği ve petek temizliği bu tür durumların ana sorunudur. Bir diğer nedenler şunlar olabilmektedir:

  • Doğalgazdan meydana gelen sorun genelde gösterge paneli kontrol edilmediğinde fark edilmemektedir. Gösterge paneline dikkatli bakıldığı taktirde sorun nedeni buysa muhakkak ikaz göstergesi çıkacaktır.
  • İdeal olan kombi basıncı 1,5 bardır. Çalışan kombi petekleri ısınmıyorsa kombi basıncı gereken gibi değildir. Bu durum da petek ısınmama nedenlerinden biri olabilmektedir.
  • Kombiye yabancı cisim girişini engelleyen filtrelerin kontrolsüz kalması sonucu tıkanıklık yaşıyor ve bu yüzden kombiniz ısınmıyor olabilmektedir.
  • Peteklerin içindeki suyun kirlenmesi en belirgin nedenleri arasında bulunmaktadır.

Bunlara rağmen arıza devam ediyor ve bu gibi durumlarla karşılaşıyorsanız Baykan Kombi servisini aramanızı tavsiye etmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56