Baykan kombi ısıtmıyor sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Kombi çalıştığı zaman borulardaki suyu ısıtarak sıcak su ihtiyacınızı karşılayacaktır. Kış günlerinde de evi ısıtacaktır. Bu iki durumu da sağlayamıyorsa bazı arızalarla karşılaştı demektir. Bu arızalar farklı nedenlerden ortaya çıkabilmektedir. Genellikle parça arızası söz konusudur. Eğer peteklerin ısınmadığından şikayetçi iseniz sorun kombide değil peteklerde olabilir. Peteklerin kirlenmesi, içindeki suyun da ısınmasına engeldir. Petek temizliği ile sorunu giderebilirsiniz. Bu konuda uzman yardımı almanız gerekir.

Baykan Kombi Isıtmıyor Nedenleri

Baykan kombi ısıtmıyor sorunu yaşamamak için periyodik kombi ve petek bakımı yapılmalıdır. Eğer kombinizi uzun zamandan beri kullanıyorsanız bazı aksaklıkların yaşanması normaldir. Kombinin ısıtmama nedenlerini şöyle sıralayabiliriz:

  • Kombinin suyu azalmış olabilir.
  • Kombi bacasında tıkanıklık olabilir.
  • Devir daim pompası arıza yapmış olabilir.
  • Filtre tıkanıklığı söz konusu olabilir.
  • Elektronik kart arızası olabilir.

Eğer tam bir araştırma ve bakım yapılmasını isterseniz servis yardımı almanız gerekir. Baykan kombi servisini arayarak durumu bildirmelisiniz. Kombi ve petek bakımları ile sorun giderilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56