Vaillant kombi resetleme işlemi, kombinin arızalanması durumunda başvurulan ilk yöntemlerden biri olmaktadır. Resetleme işlemi oldukça basittir, ustalık gerektirmez. Kombilerin hata vermesi, çalışmaması ve buna benzer durumlarda, kolaylıkla reset işlemi yapılabilir.

Vaillant Kombi Resetleme Nasıl Yapılır?

Vaillant kombi resetleme nasıl yapılır sorusu, kombinin düzgün çalışmaması, işlevini yerine getirmemesi durumunda sıklıkla sorulan bir sorudur. Kombi resetleme işlemi, küçük problemleri hızla ortadan kaldırmak için herkes tarafından uygulanabilir yöntemlerdendir. Arızalanan kombiyi resetlemek için izlenmesi gereken yol şu şekildedir;

  • Kombi üzerindeki tuşlardan, alev üzerinde çarpı olan tuşa basın. Kombi yeniden başlayacak ve sorun çözülmüş olacaktır.
  • Eğer kombi üzerinde çarpı işaretli düğme yok ise; yarım halka şeklinde, ok işaretli yeniden başlatma düğmesini bulabilir kombiyi yeniden başlatabilirsiniz.

Çoğu basit arızalar, resetleme işleminin ardından çözülmüş olur. Reset düğmesi, her kombide bulunan tehlikesiz bir işlemdir, bu sebeple profesyonellik gerektirmez. Arızanın devam etmesi ya da tekrarlanması durumunda, yukarıdaki yöntemleri tekrar deneyebilirsiniz. Sonuç alamamanız durumunda yetkili servise ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56