Baymak marka kombilerde karşılaşılan sorunlardan birisi olan Baymak Kombi Gaz Gelmiyor arızası kullanıcılar arasında oldukça yaygın görülen arızalardan birisi olarak göze çarpıyor. Elektronik ürünlerin arıza yapması kullanıcı için moral bozucu olsa da hepsinin muhakkak bir çözümü bulunmaktadır. Bu konuda profesyonel teknik servis ekipleri de en doğru adrestir.

Kombiye Gaz Gelmiyor

Kombilerde Baymak Kombi Gaz Gelmiyor sorusu oldukça yaygın olarak sorulan sorular arasında yerini almaktadır. Bu soru sorulduğunda cevabı ilk olarak ocağın çalışıp çalışmadığının kontrolü ile aranır. Daha sonra Baymak Kombi Gaz Gelmiyor problemi ile karşılaşıldığında diğer birkaç hata kodunda olduğu gibi gaz vanaları kontrol edilmelidir. Gaz vanası kapının önünde bulunmaktadır. Baymak Kombi Gaz Gelmiyor sorununun yaşanmaması için vananın kapalıysa açık duruma getirilmesi gerekmektedir. Gaz vanaları, gaz borusuna paralel olduğunda açık olur. Gaz borusu dik ise vana da dik olmalıdır.

Yani boru ile vana şekli T harfine benzerse kapalı demektir. Bazı gaz vanalarında yön Açık (A) ya da kapalı (K) şeklinde de gösterilmektedir. Bu şekilde de hangi yöne çevrildiğinde açık hangi yöne çevrildiğinde kapalı olduğunu anlayabilirsiniz. Gaz vanası belirtildiği gibi konumda ise yani açık duruma getirildiği halde ocak çalışmıyor ya da kombiye hala gaz gelmiyorsa Baymak Kombi Gaz Gelmiyor sorunu eve gelen gazdan kaynaklanmaktadır.

Ocak çalışıyor ise kombinin yanında bulunan gaz vanası kontrol edilmelidir. Hala aynı sorun ile karışılaşılıyorsa sorun kombiden kaynaklanmaktadır ve kombide bulunan elektronik kartın değişmesi gerekebilir. Bu durumda bölgenizde bulunan Baymak yetkili servisine başvurabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56