Su basıncı doğru ve yeterli seviyede olmadığı zamanlarda Beko kombi derece yanıp sönüyor uyarısı ve ilgili arıza kodu ile karşı karşıya geliyor olacaksınız. Kullanıma bağlı sorunlarda bu tür problemler meydana gelebilir ancak endişe etmenize gerek yok. Elbette bir çözümü var ve dilerseniz hem nedenlerine hem de çözüm önerilerine maddeler halinde yer verelim.

  • Su basıncının azalması ile birlikte yaşadığınız bu sorun ile birlikte sizler de su seviyesini ayarlayarak kontrolü ele alabilir ve sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.
  • Sorunun bir diğer nedeni ise su sıcaklığının basıncın düşmesi ile birlikte ani bir şekilde yükselmesidir. Birinci maddede yer alan işlemi uyguladığınızda her iki sorun da kısa süre içerisinde çözümlenmiş olacaktır.
  • Son olarak yüksek sıcaklığa bağlı olarak peteklerde de ısı artacak ve hava boşlukları oluşacaktır. Biriken havanın kısa süre içerisinde boşaltılması gerekiyor. bu konuda tecrübe sahibi değilseniz eğer Beko servis ekiplerinden yardım alabilir ve sonuç elde edebilirsiniz.
Call Now Button444 78 56