Kombiler, ısıtmada sadece kış mevsiminde insan hayatını kolaylaştırıyor olsa da sıcak su sağlaması açısından dört mevsimde de oldukça önemli bir yere sahiptir. Hız ve ekonomik açıdan oldukça avantajlı durumda olan kombiler zaman zaman arızalanabilir. Buderus Kombi Banyo Suyunu Isıtmıyor sorunu da insanların günlük hayat akışını sekteye uğratacak bir arıza olarak göze çarpıyor. Bundan dolayı kullanıcılar bu hata karşısında ivedilikle sorununun çözülmesini ister. Bunun için arızanın neyden kaynaklandığı tespit edilmelidir. Öncelikle kombinin su ısıtmamasının birçok nedeni olabilir. Bunlardan en sık karşılaşılanları sıralamak gerekirse;

Buderus Kombi Banyo Suyunu Isıtmıyor

  • İlk neden olarak kombi kartının hasar görmesi olabilir. Bu durumda kart tamiri ya da kart değişimi gerekmektedir.
  • Kombide bulunan sıcak su sensörü arızalanmış olabilir. Duruma göre değişim ya da tamiratı gerekmektedir.
  • Kombi fanında oluşan arıza nedeni ile kombinin ateşleme yapamaması sonucu da su ısınmaz. Bu durumda fan tamiri ya değişimi gerekebilir.
  • Sıcak su tribününde arıza meydana gelmiş olabilir.
  • Ateşleme ünitesinde bulunan elektrot uçlarında arıza oluşmuş olabilir.
  • Prosestatta arıza olmuş olabilir.

Yukarıda belirtilen nedenler sonucunda kullanıcılar Buderus Kombi Banyo Suyunu Isıtmıyor sorunuyla karşılabilir. Bu arıza karşısında kullanıcı olarak ne yazık ki yapılabilecek bir şey yoktur. Çünkü yapılacak bir müdahele daha büyük arızalara neden olabilmektedir. Bu durumda en yakında bulunan Buderus Kombi teknik servisinden yardım talebinde bulunulmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56