Günlük yaşantımızın vazgeçilmezlerinden biri olan kombiler kış ayları başta olmak üzere dört mevsimde de insan hayatına olumlu yönde birçok katkı sağlamaktadır. Kombinin çalışmaması veya devreye girememesi, insan hayatına olumlu yönde olan katkılarını birden tersi yönüne çevirir. Eğer Buderus Kombi Elektrik Gelmiyor ise bunun birçok nedeni olabilir. Bunları sıralamak gerekirse;

Kombiye Elektrik Gelmiyor

  • Daireye elektrik gelmemiş olabilir. Bunun için evde bulunan başka bir elektrikli alet ya da lambalar kontrol edilebilir.
  • Kombinin yanında bulunan sigorta şarteli atmış olabilir. Eğer atmışsa tekrar açık hale getirilerek sorun çözülebilir.
  • Voltaj dalgalanması sebebi ile anakartta arızalar yaşanabilir. Bu da kombiye elektrik gitmemesine yol açabilir. Kombiler çalışma prensibi olarak elektriği direkt olarak şebeke voltajından alır. Voltajda yaşanan dalgalanmalar da ankartta arıza yaşanmasına sebep olabilir. Bundan dolayı voltajı düzenli hale getirmek gerekir. Bu sorunun önüne geçmek için kombi regülatörü kullanılması tavsiye edilir. Kombi regülatörü sayesinde voltaj dengelenir ve bununla birlikte anakart arızası önlenmiş olur.

Kombiye Elektrik Gelmiyor ise;

Anakart arızası yaşanması durumunda cihaza kesinlikle müdahelede bulunulmamalıdır. Çünkü kullanıcının cihaza yapacağı bir müdahele çok daha büyük sorunların yaşanmasına neden olabilir. Eğer Buderus Kombi Elektrik Gelmiyor ise yukarıda yazılan sadece ilk 2 adımı kontrol edin. Anakart arızası durumunda mutlaka Buderus teknik servisinden yardım talebinde bulunun. Gelen ekip arıza tespitini yaptıktan sonra parça değişimi veya onarımı ile sorunu çözecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56