Kombiler kuşkusuz özellikle kış mevsimi başta olmak üzere dört mevsimde de evlerin vazgeçilmezi konumunda. Kullanımıyla insanlara büyük bir avantaj sağlamasının yanı sıra herhangi bir arıza durumunda bu avantaj yerini dezavantaja bırakıyor. Çünkü gerek ısınma gerek sıcak su kullanımında önemli bir role sahip olan kombiler arıza durumunda işlevlerini yitirebiliyor.

Buderus FD Arızası

Kimi arıza kodları hemen kullanıcı tarafından birkaç küçük işlemle giderilirken kimi arıza kodları uzman yardım gerektirebiliyor. Elektrikli veya elektronik ürünlerde yaşadığımız sorunlarda Türk insanı olarak başvurduğumuz yöntemlerin başında cihazı kapatıp yeniden başlatmak ya da cihaza bir iki defa vurmak geliyor. Kimi durumlarda bu yöntem işe yarasa da bazen istediğimiz sonucu alamayabiliyoruz. Bunun yanı sıra bu yöntem cihazımızda büyük problemlerin oluşmasına neden olabiliyor.

Buderus Kombi FD Arızası ile karşılaştıysanız bu cihazın oldukça fazla sayıda resetlendiğini gösterir. Kombilerin içinde birçok elektrikli devre bulunmaktadır. Bu elektrikli devreler çalışırken kullanıcı tarafından kapatılıp açılması, hele ki bu kapatıp açma yani resetleme işlemi çok sayıda olması kombinize ciddi zararlar verebilir. Bu sebepten ötürü resetleme işlemini çok uygulamayınız ve küçük çocukları kombinin yanına yaklaştırmayınız.

Olası Buderus Kombi FD Arızası ile karşılaştığınız zaman kullanıcı olarak yapacağınız tek şey var. O da kombinin elektrik beslemesini(sigortasını) kapatıp yeniden açmak. (Genellikle kombinin yanında bulunur.) Buna rağmen hala Buderus Kombi FD Arızası ekranda görünüyor ise teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunun.

One thought on “Buderus Kombi FD Arızası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56