Isınma ve sıcak su ihtiyacını hem ekonomik hem de güvenli bir şekilde karşılayan kombiler özellikle kış mevsimi başta olmak üzere günlük hayatımızı kolaylaştıran elektronik eşyaların başında gelir. Ancak ne yazık ki bazen kullanıcı kaynaklı bazen kullanım ömründen doğan nedenlerden dolayı kombiler zaman zaman arızalanabilmektedir. Bu arızaların günlük hayatı aksatmaması adına ivedilikle giderilmesi gerekir. Buderus Kombi H6 Hatası ile karşılaşıldığında öncelikle sıcak su ve peteklerden faydalanıp faydalanmadığına bakılmalıdır. Eğer sıcak su ve ısınmada bir sorun var ise öncelikle;

Buderus Kombi H6 Arızası

  • Kombinin su basınç değeri kontrol kontrol edilmelidir. Eğer su basınç değeri olması gereken değerden düşük ise kombinin altında bulunan vanadan su takviyesi, eğer su basınç değeri yüksekse boşaltım yerlerinden fazla su tahliye edilmelidir.
  • Daireye gaz gelip gelmediği kontrol edilmelidir. Bunun için;
  • Kombiyi kullandığınız dairede doğalgaz ile çalışan başka bir cihaz varsa açmayı deneyin. (Örneğin; ocak) Eğer çalışmıyorsa muhtemelen eve gelen gaz ile alakalı bir sorun yaşıyorsunuzdur. Gaz sağlayıcınız ile iletişime geçin.
  • Bu durumda dış kapıda bulunan gaz vanası kontrol edin. Kapalıysa açık konuma getirin. Eğer üzerinde mühür varsa ödenmemiş faturanız vardır. Bu yüzden gaz kesilmiştir. Faturanızı ödemek sorununuzu çözecektir.
  • Gaz vanaları açık ve aynı zamanda ocağınız da çalışıyor ise kombinin yan tarafında bulunan gaz vanasını kontrol edin. Kapalı konumdaysa, açık konuma getirin.
  • Kombinin yanında bulunan gaz vanası da açık ise kombinizi resetlemeyi deneyin.

Yukarıda yazılan yönergeler uygulandığı halde hala Buderus Kombi H6 Hatası ile karşılaşılıyorsa teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunulmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56