Doğalgaz kış mevsiminin vazgeçilmezi olsa da yaz mevsiminde de bizler için oldukça önem taşır. Doğalgazın işlevsel olarak dönüşümüne ise kombiler aracılık etmektedir. Doğalgaz ve kombi birlikte, yaz mevsiminde ısınmadan ziyade sıcak su ihtiyacının karşılanması açısından önemli konuma sahiptir. Bu yüzden kombiler diğer tüm elektronik eşyalar gibi temel ihtiyaçlarımızı en kolay yoldan karşılarken kullanıcısına doğru direktif vererek kendi kullanımının komplike olmasını engeller.

Kombinin Işığı Yanıp Sönüyor

Günümüzde insanların evinde elektronik bir cihazı arıza yaptığında başvurdukları yerlerin başında internet geliyor. Çünkü günümüzde internet sayesinde bilgiye erişim oldukça kolay hale geldi. Bununla birlikte kullanıcılar cihazlarının arıza yapma nedenini ve çözümü hakkında bilgiye sahip olabiliyorlar. Buderus Kombi Reset Işığı Yanıp Sönüyor sorunu da Buderus kullanıcıları tarafından zaman zaman dillendirilen durumlardan birisidir. Öncelikle reset ışığı yanıp sönüyor ve aynı zamanda kombi işlevini eksiksiz şekilde yerine getiriyorsa muhtemelen bir sorun yoktur. Kombiye reset atmayı, eğer reset işlemi olmuyorsa sigortadan kapatıp açmayı deneyin.

Ancak reset ışığı yanıp sönüyor ve kombiden herhangi bir verim alınamıyorsa mutlaka Buderus teknik servisinden yardım talebinde bulunulmalıdır. Gelen ekip yerinde arıza tespitini yaptıktan sonra arıza durumuna göre parça değişimi veya onarımı yaptıktan sonra sorunu gidermiş olacaktır. Ayrıca resetleme işlemi yaparken üst üste 3 kereden fazla resetleme işlemi yapmamaya dikkat edin. Çünkü fazla sayıda yapılacak resetleme kombide daha büyük sorunlara yol açabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56