Buderus markası çıkarmış ve geliştirmiş olduğu kombi modelleriyle ülke genelinde birçok evin kombi alırken ilk tercihi olmuştur. Her ne kadar kaliteli ve yüksek performanslı bir marka olmuş olsa da kimi zaman fabrika hatası kaynaklı, kimi zaman da kullanıcı kaynaklı hatalarla karşılaşabilir. Her ne arıza olursa olsun kullanıcının daha büyük sorunlara yol açmaması için ilk uygulayacağı şey kombiye reset atmak olmalıdır.

Buderus Kombi Resetleme

Reset atmak için kombinin ön panelinde bulunan reset düğmesine bir kez basılı tutmak yeterli olacaktır. Ancak resetleme işlemi 3 kereden fazla uygulanmaması gerekir. 3 kereden fazla resetleme işlemi uygulanılırsa kombi arıza haline geçer ve kullanıcıya FD isimli arıza kodunu verir. Bundan dolayı kombiye 3 kereden fazla reset işlemi uygulamamaya özen gösterilmelidir. Bu arıza kodundan kurtulmak için kombiyi sigortadan kapatıp açmak gerekmektedir.

Kombi Resetleme Yapmıyor

Eğer Buderus Kombi Resetleme Yapmıyor ise muhtemelen kombinin reset tuşunda bir sorun yaşanmıştır. Bu da tuşun işlevini yitirmesine neden olmuştur. Bu durum karşısında kullanıcı olarak ne yazık ki yapabileceğiniz bir şey yoktur. En yakın Buderus teknik servisinden yardım talebinde bulunmalısınız. Gelen ekip daha detaylı arıza tespitini yaptıktan sonra tespit edilen arızaya göre parça değişimi ya da onarımı yaparak sorununuzu giderecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56