Günümüzde insanların yaşadığı evlerin olmazsa olmazlarının başında doğalgazlı olması geliyor. Çünkü doğalgaz, kombi aracılığı ile insanlara başta ısınmak ve sıcak suya erişim kolaylığı olmak üzere birçok kolaylık sağlıyor. Doğalgaz kış mevsiminin vazgeçilmezi olsa da yaz mevsiminde de insanlar için oldukça önem taşır. Doğalgazın işlevsel olarak dönüşümüne ise kombiler aracılık etmektedir.

Buderus Kombi Ekran Yanıp Sönüyor

Doğalgaz ve kombi birlikte, yaz mevsiminde ısınmadan ziyade sıcak su ihtiyacının karşılanması açısından önemli konuma sahiptir. Bu yüzden kombiler diğer tüm elektronik eşyalar gibi temel ihtiyaçlarımızı en kolay yoldan karşılarken kullanıcısına doğru direktif vererek kendi kullanımının komplike olmasını engellemelidir. Tüm bunlara dayanarak elektronik eşyaların ekranlarındaki her uyarı hata kodu olarak algılanmaması gerektiğini söyleyebiliriz. Çünkü ekranda verdiği kodlar aslında nasıl ve hangi modda çalıştığının da göstergesi olabilir.

Buderus kombi s işareti yanıp sönüyor sorusu kullanıcılar tarafından cevabı oldukça merak edilen ve problem olarak düşünülen sorular arasındadır. Aslında sadece sifon doldurma fonksiyonunu gösteren bir simgedir. Bu bir hata ya da arıza simgesi değildir. Ancak buderus kombi s işareti yanıyor ve sıcak sudan ya da ısınmadan yararlanamıyorsanız;

  • Öncelikle kombi tesisat basıncı kontrol edilmeli.
  • Kombi altındaki tesisat vanaları kontrol edilmeli.
  • Petek vanaları kontrol edilmeli.

Bunlar kontrol edildiği halde hala ekranda musluk işareti yanıp sönüyor ve sıcak su ya da ısınma konusunda problem yaşıyor iseniz Buderus teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunmalısınız.

One thought on “Buderus Kombi S İşareti Yanıp Sönüyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56