Daikin kombi error 11 67, kullanıcıların karşılaştığı sorunlardan biridir. Resetlemek, bu sorun için yapılabilecek tek çözüm yoludur. Böylelikle, kombi arızası giderilmiş olunur. Kombiyi resetlemek için kombi panelinde bulunan reset ya da R tuşuna bir süre basılır. Bu tuşlardan biri yoksa şalter kapatılıp tekrar açılmalıdır.  

Bazı durumlarda kombi, bir uygulamaya bağlı olarak resetlenemeyebilir. Bu durumda işlemi, birkaç kez uygulamak gerekir. Ancak 3 defadan fazla üst üste yapılmamalıdır.

Daikin Kombi 11 67 Hatası Neden Olur?

Daikin kombi error 11 67, sorunu ile karşılaşıldığında merak edilen konulardan biri, sorunun nereden kaynaklandığıdır. Bu soru, oldukça önemlidir. Gerekli önlemlerin alınmasında yardımcı olur. Ancak arıza için tek bir neden söylenemez. Hataya neden olan durumlar:

  • Baca sistemi sorunları
  • İyon elektrodunda oluşabilen sorunlar
  • Kombi içerisinde meydana gelen su kaçakları
  • Gaz valfi arızası
  • Anakart arızasıdır.

Sorunun hangi durumdan kaynaklandığı hemen bilinemez. Kombi arızasının tekrar yaşanmaması için işinde uzman bir firmayla çalışmak fayda sağlar. Böylelikle sorunun kaynağı belirlenerek gerekli önlemler alınır ve sorun profesyonel bir şekilde giderilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56