Demirdöküm Kombi 90 Arızası, gaz besleme sorununu ifade etmektedir. Birçok neden bu arızaya sebep olabilir. Bu arızayı görenler öncelikle dairede gaz var mı diye emin olmalıdır. Kombinizin altında bulunan gaz vanasını ve dairenizdeki bulunan doğalgaz vanasını açarak gaz besleme arızasını çözebilirsiniz. Vanalarınız kapalı konumda kalmış olabilir. Gaz var ama bu sorunla karşılaştıysanız kombi alevleme yapmayabilir. Hemen kombiyi birkaç defa resetleyip sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

Hala devam ediyorsa servis desteği almanız gerekecektir. Kombiniz evinizde ya da iş yerinizde iklimlendirmede kullandığınız cihazlardır. Zaman içinde bazı sorunlarla karşılaşmanız da oldukça normaldir. Bu sorunlarda bilinçsizce müdahale yapmamak ve servis çağırmak gerekir. 90 arızasının nedenleri şunlardır:

  • Ateşleme çubuklarında sorun ortaya çıkmış olabilir.
  • Gaz hortumunda sorun oluşmuş olabilir.
  • Gaz valfi arıza yapmış olabilir.

Özellikle bakımı yapılmayan kombilerde bu sorunlara rastlanmaktadır. Kombilerin yıllık bakımları oldukça önemlidir. Özellikle kış mevsiminden önce kombi bakımlarınızı yaptırmalı ve soğuk kış günlerini konforlu bir şekilde geçirmelisiniz. 90 arızası ile karşılaştığınızda da hemen Demirdöküm servisini çağırarak yardım almanız gerekmektedir.

Call Now Button444 78 56