Demirdöküm kombilerde bazı durumlarda çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak ateşleme sorunu ortaya çıkabilir. Demirdöküm kombi ateşleme yapmıyor sorununu çözmek için öncelikli olarak kullanıcının bazı yöntemleri denemesi yararlı olacaktır. Bu tarz bir hatayla karşı karşıya kaldığınızda ilk olarak yapmanız gereken şey eve doğalgaz gelip gelmediğidir. Ocağı yakarak evde doğalgaz olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Eğer ocak sorunsuz bir şekilde çalışıyorsa evde doğalgaz vardır. Eğer evde doğalgaz olduğu halde cihaz ateşleme yapmıyorsa resetleme işlemini yapmanız faydalı olacaktır. Bu işlem sayesinde Demirdöküm kombi ateşleme yapmıyor sorununa büyük bir ihtimalle veda edebilirsiniz. Ayrıca bu işlem karşı karşıya kaldığınız diğer sorunlarında üstesinden gelmenize neden olacaktır.

Kombiyi resetleme işlemi de ateşleme işlemine yönelik çözüm vermediyse bu durumda daha fazla cihaza müdahale etmeden Demirdöküm teknik servisten yardım almanız gerekir. Bu arızanın ana nedenleri arasında elektronik kart arızası, gaz valfı arızası gibi çeşitli konularda bulunabilmektedir. Bu nedenle teknik servis ekibinin kombi hakkında detaylı bir inceleme yapması yerinde olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56