Kombilerin düzenli olarak bakımının yapılması gerekir. Planlı bir şekilde yapılmayan kombi bakımı bazı sorunların görülmesini kolaylaştırır. Özellikle Demirdöküm kullanıcıları bu nedenle Demirdöküm kombi çalışıyor ama ısıtmıyor şikayetinde bulunabilmektedir. Bu sorunla karşı karşıya kalmanız kombinin bakımlarının özenli bir şekilde yapılmadığını ispat eder. Aynı zamanda bu durum doğalgaz, kalorifer petekleri, kombi filtresi, kombi basıncı gibi farklı konular üzerinden de kullanıcıların karşısına çıkabilir.

Demirdöküm Kombi Çalışıyor Ama Isıtmıyor

Bu nedenle ilk olarak sorunun ana nedeninin tespit edilmesi lazımdır. Teknik servisten yardım almadan önce evde doğalgaz olup olmadığını kontrol etmeniz faydalı olacaktır. Buna ek olarak radyatörlerin açık durumda olduğundan emin olmalısınız. Öte yandan bazen yaz modunda unutulan kombilerde aynı sorunun çıkmasına zemin hazırlamaktadır. Kombi yaz modundaysa kış moduna çekerek sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Tüm bu yolları denediğiniz halde sorun halen devam ediyorsa sorunun farklı bir nedeni olabilir. Bu nedenle fazla vakit kaybetmeden Demirdöküm kombi çalışıyor ama ısıtmıyor sorunundan kurtulmak için teknik servise danışmalısınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Demirdöküm kombi neden çalışıyor ama ısıtmıyor?

Demirdöküm kombinin çalışmasına rağmen ısıtmamasının birkaç nedeni olabilir. Öncelikle, kombi su basıncının düşük olması nedeniyle ısıtma yapmayabilir. Ayrıca, kombinin filtreleri tıkanmış olabilir ve bu nedenle su akışı engellenir. Son olarak, kombinin termostatı arızalı olabilir ve bu da ısıtma sorunlarına yol açabilir.

Demirdöküm kombi su basıncı nasıl kontrol edilir?

Demirdöküm kombinin su basıncını kontrol etmek için öncelikle kombinin ön panelindeki manometreye bakmanız gerekir. Bu manometre, kombinin su basıncını gösterir. Normalde, basınç 1,5 ila 2,0 bar arasında olmalıdır. Eğer basınç bu aralığın altındaysa, kombi suyu ısıtmayabilir.

Demirdöküm kombi filtresi nasıl temizlenir?

Demirdöküm kombinin filtresini temizlemek için öncelikle kombiyi kapatmanız gerekir. Daha sonra, kombinin alt kısmındaki filtre kapaklarını açın ve filtreleri çıkarın. Filtreleri temizleyin ve ardından tekrar yerlerine takın. Son olarak, filtre kapaklarını kapatın ve kombiyi tekrar açın.

Demirdöküm kombi termostatı nasıl değiştirilir?

Demirdöküm kombinin termostatını değiştirmek için öncelikle kombiyi kapatmanız gerekir. Daha sonra, termostatın bulunduğu paneli açın ve termostatı çıkarın. Yeni termostatı takın ve paneli tekrar kapatın. Son olarak, kombiyi tekrar açın ve termostatın doğru çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56