Kombiler doğalgaz, elektrik ve su ile birlikte çalışan kompleks yapıya sahip cihazlar arasındadır. Kombilerde zaman içinde çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak arızalar ortaya çıkabilir. Demirdöküm kombi devreye girmiyor sorunu Demirdöküm kullanıcılarının sıklıkla şikayet ettiği konulardan biridir. Bu soruna çözüm bulmak için bazı yöntemlerin denenmesi gerekir. Bu yöntemleri denedikten sonra halen iyi bir sonuç alamadıysanız teknik servise danışmanız yerinde olacaktır.

Demirdöküm Kombi Devreye Girmiyor Neden?

İlk olarak kombiye gaz gelip gelmediğinden emin durumda olmalısınız. Bunun için ocağa gaz gelip gelmediğine bakarak evde gaz olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Buna ek olarak kombi basıncını da kontrol etmelisiniz. Kombi basıncının en az 1.5 bar seviyesinde bulunması lazımdır. Eğer cihazın bar seviyesi bundan daha düşükse zaman kaybetmeden cihaza su basıncı sağlanması gerekir.

Demirdöküm kombi devreye girmiyor sorunu bu adımlar denendiği halde halen devam ediyorsa elektronik kartta bir arıza meydana gelmiş olabilir. Sorunu çözüme kavuşturmak için vakit kaybetmeden Demirdöküm teknik servise ulaşmalısınız. Teknik servis gelene kadar cihaza herhangi bir müdahalede bulunmamanız gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

Demirdöküm kombim devreye girmiyor ne yapmalıyım?

Öncelikle, kombinin fişinin tamamen takılı olduğundan emin olun ve cihazın kontrol panelinin enerji aldığını kontrol edin. Ardından, kombinin gaz vanasının açık olduğundan ve gaz basıncının yeterli olduğundan emin olun. Eğer bu adımları takip etmenize rağmen hala sorun devam ediyorsa, yetkili bir servis teknisyeniyle iletişime geçmenizi öneririz.

Kombim su ısıtmıyor, ne yapabilirim?

Bu sorunun birçok nedeni olabilir. Kombinin su basıncını kontrol edin, basınç normal seviyede değilse, kombinin su besleme hattında bir sorun olabilir ve bu sorunun giderilmesi için bir servis teknisyeni çağırmanız gerekebilir. Ayrıca kombinin filtresini ve kalorifer peteklerindeki vanaları kontrol edebilirsiniz. Bu adımları takip etmenize rağmen sorun devam ediyorsa, yetkili bir servis teknisyeniyle iletişime geçmenizi öneririz.

Kombim sesli çalışıyor, bu normal mi?

Kombinin çalışması sırasında bazı hafif sesler normaldir, ancak çok yüksek ve rahatsız edici bir ses duyuyorsanız, bu bir arıza belirtisi olabilir. Kombinin fanının veya motorunun hasarlı veya aşınmış olabileceği için, bu tür bir sorunla karşılaşırsanız, kombinin çalışmasını durdurun ve bir servis teknisyeni çağırın.

Kombim gaz kokuyor, ne yapmalıyım?

Gaz kokusu tehlikeli bir durumdur ve hemen önlem alınması gerekir. Eğer kombinizden gaz kokusu alıyorsanız, cihazın gaz vanasını kapatın ve hemen havalandırın. Daha sonra, yetkili bir servis teknisyeni çağırarak kombinizi kontrol ettirin.

Kombimin ekranında hata kodu görünüyor, ne anlama geliyor?

Kombinin ekranında görünen hata kodları, kombinin ne tür bir sorunla karşılaştığını belirtir. Hata kodunu not alın ve kullanım kılavuzundaki ilgili bölümde ne anlama geldiğini kontrol edin. Eğer sorunu kendiniz çözemiyorsanız, yetkili bir servis teknisyeniyle iletişime geçmenizi öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56