Kombiler doğalgaz, elektrik ve su ile birlikte çalışan kompleks yapıya sahip cihazlar arasındadır. Kombilerde zaman içinde çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak arızalar ortaya çıkabilir. Demirdöküm kombi devreye girmiyor sorunu Demirdöküm kullanıcılarının sıklıkla şikayet ettiği konulardan biridir. Bu soruna çözüm bulmak için bazı yöntemlerin denenmesi gerekir. Bu yöntemleri denedikten sonra halen iyi bir sonuç alamadıysanız teknik servise danışmanız yerinde olacaktır.

İlk olarak kombiye gaz gelip gelmediğinden emin durumda olmalısınız. Bunun için ocağa gaz gelip gelmediğine bakarak evde gaz olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Buna ek olarak kombi basıncını da kontrol etmelisiniz. Kombi basıncının en az 1.5 bar seviyesinde bulunması lazımdır. Eğer cihazın bar seviyesi bundan daha düşükse zaman kaybetmeden cihaza su basıncı sağlanması gerekir.

Demirdöküm kombi devreye girmiyor sorunu bu adımlar denendiği halde halen devam ediyorsa elektronik kartta bir arıza meydana gelmiş olabilir. Sorunu çözüme kavuşturmak için vakit kaybetmeden Demirdöküm teknik servise ulaşmalısınız. Teknik servis gelene kadar cihaza herhangi bir müdahalede bulunmamanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56