Demirdöküm kombi eco modu nedir? Demirdöküm kombilerin pek çok özelliği mevcuttur. Hem çalıştırırken hem de bir sorun anında ekranında çeşitli simgeler ve yazılar çıkabilir. Eco yazısı da bunlardan biridir. Peki bu mod ne işe yarar? Hangi durumlarda açmak gerekir?

Adından da anlaşılacağı üzere ekonomik bir moddur. Kombi üzerinden odanın kaç derece ısıda kalmasını istiyor iseniz ayarlayabilirsiniz. Bu derece kombinin hedef derecesi olacaktır. Eco modda bulunan kombi bu dereceye gelmeye çalışacaktır. Hedefine ulaştığında ise duracaktır. Odanın ya da evin ısısı tekrar soğuduğunda ise kombiniz de tekrar çalışmaya başlar.

Bu mod sayesinde oda istenilen ısıya ulaşacağı gibi tasarruf da sağlanmış olur. İsminden de anlaşılacağı üzere ekonomik bir kombi istiyor iseniz ayarını ecoya getirebilirsiniz. Ancak dezavantajlı olduğu durumlar da bulunur.

Bu mod daha çok oda ısısının çok değişmediği yerlerde avantaj sağlar. Sürekli açılıp kapanan yerlerde eco size avantaj sağlamayacaktır. Odanın ısısı sürekli değişeceği için eco modu ekonomik olmayacaktır.

Call Now Button444 78 56