Demirdöküm Kombi F1 hatası nedir, sorusu bu markayı kullanan kişilerin merak ettiği sorulardan biridir. Demirdöküm kombilerinde ekranda F1 hata kodu çıkıyorsa hatanın nedeni Demirdöküm kombiye göre değişiklik gösterebilir. Kazan sıcaklığının normalden daha fazla artması nedeniyle limit termostatın devreye girdiğini gösterir. Bu arıza meydana gelirse, ısıtma sisteminin vanalarını kontrol edin. Valfler kapalıysa, açtığınızdan emin olun. Valfler açıksa, kazanı tekrar çalıştırın.

Sıfırlamadan sonra bile arıza devam ederse servisi arayın. Ana ısı eşanjöründe kireçlenme veya tıkanıklık olabilir. Üç yollu vana arızalı olabilir, pompa tıkanabilir, kalorifer tesisatının tıkandığı veya kalorifer filtresinin tıkandığı durumlarda bu sorun oluşabilir. Sensör bağlantılarında sorun olabilir.

Demirdöküm Kombi F1 Hatası

  • Kombide F1 veya F4 hata kodu ateşleme başarısızlığını belirtir. Kombi ateşlemeyi sağlamazsa eğer kombiden randıman almanız mümkün değildir.
  • İlk yapmanız gereken şey, dairenizde gaz olduğundan emin olmaktır. Ocağınızı yakarak bu durumu kontrol edebilirsiniz. Bunun yanı sıra kombinin gaz girişindeki vananın açık olduğundan emin olmak gerekir.
  • Kontroller yapıldıktan sonra yapılması gereken kombiye reset atmaktır. Sorun çözümlenmiyor ise gaz valfinde veya iyonizasyonda bir sorun olabilir.
Call Now Button444 78 56