Yeni nesil Demirdöküm marka kombilerde yaşanan arızalar ekranda görünen arıza kodlarıyla tespit edilse de bazı modellerde ekran bulunmadığı için arızalar ya da çalışma durumu farklı renkte yanan ledlerle kullanıcıya bildirilmektedir.

Demirdöküm Kombi Bar Işığı Yanıp Sönüyor

Eğer kombinizde ekran yoksa ve Demirdöküm Kombi Işığı Yanıp Sönüyor ile karşı kaşıyaysanız ilk olarak yanıp sönen ledin rengine bakılmalıdır. Yanıp sönen ledin rengi mavi ise; kombinin çalışıp çalışmadığına bakılır. Kombi sorunsuz bir şekilde çalışıyor ise bu bir arıza değil, bir uyarıdır. Bu durumda kombi resetlenip ledin sönmesi beklemek gerekir. Eğer mavi led yanıp sönüyor aynı zamanda kombiniz ısıtma ya da sıcak su sağlamıyorsa kombinin yanında bulunan ve dış kapıda bulunan gaz vanası kontrol edilmelidir. Herhangi biri kapalı konumdaysa açık konuma getirilmelidir. Eğer hala kombiniz çalışmıyor ise yetkili teknik servisinden yardım talebinde bulunulmalıdır.

Demirdöküm Kombi Işığı Yanıp Sönüyor şikayetinde yanıp sönen ledin rengi kırmızı ise bakılacak yer de kombinin basınç değeridir. 1 ila 2.7 bar arasında olması gereken su basınç değeri bu aralıkta değilse bu aralığa getirilmelidir. Hala aynı şikayette bulunuluyorsa kombinin periyodik bakımının yapılmamış olması buna etken olabilir. Kombi bakımı yapılıp, su basınç değeri normal ise Demirdöküm Kombi Teknik Servisinden yardım talebinde bulunulmalıdır.

Call Now Button444 78 56