Demirdöküm kombi F28 hatası pek çok kişinin karşısına çıkan arıza sinyallerinden biridir. Her simgenin bir anlamı olduğu gibi F28 kodunun da bir anlamı bulunuyor. Bu kod karşınıza çıktığı zaman ne yapmanız gerekir? Bu kodun anlamı nedir? Hangi durumlarda ortaya çıkar? Bu soruların cevapları için yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu kod gaz ile ilgili sorunlar sırasında çıkmaktadır. Bunlar dışında elektronik kart da arızalanmış olabilir. Bütün sistemin odak noktası ve merkezi olan bu yer arızalanmış ise mutlaka servis çağrılmalıdır. Gaz yokluğunu ifade eden bu simge hangi durumlarda ortaya çıkmaktadır, bakalım:

  • İyonisyon çubuğunda bir arıza meydana gelince bu kodu ekranda görürsünüz.
  • Gaz valfi sayende kombinize gaz akışı sağlanır. Bu parçada oluşan bir problem sonucunda da bu arıza kodu meydana gelir.
  • F28 gaz yokluğunu ifade ettiği için binaya gaz girişi ile ilgili bir sorun olabilir. Binanızın gaz girişini kontrol etmelisiniz.

Hangi sebeple olursa olsun bu kodu gördüğünüz zaman mutlaka servisi aramalısınız. Bizler de uzman çalışanlarımız ile sizlere hizmet vermekteyiz.

444 78 56