Demirdöküm kombi hata kodu 10 kombi kazanında suyun azlığını belli eden bir hata mesajıdır. Kombilerde belirli aralıklarda bulunması gereken su basınç durumları bulunmaktadır. Bu tarz durumlarda yaşanılan sıkıntılar belirli hata kodları ile belirtilmektedir. Demirdöküm kombilerinde görülen hata kodu 10 da bu durumu bildiren bir koddur. Bu durumun düzeltilmesi için çeşitli çözüm yollarını deneyebilirsiniz.

Demirdöküm Kombi Hata Kodu 10 ve Su Basıncının Ayarlanma İşlemi

Demirdöküm kombi hata kodu 10 kombinizin kazanında yeteri kadar su bulunmadığına işaret eden bir hata mesajıdır. Bu durum kombinizdeki su basıncının ayarlanması anlamına gelmektedir. Basit işlemleri uygulayarak kombinizin su basıncını normal düzeylere indirebilirsiniz.

Kombinizdeki su basıncını ayarlamak için izleyeceğiniz basit yollar şu şekildedir:

  • Kombilerinizin altında genellikle su vanası bulunmaktadır. Bu su vanasını açarak kombinize su takviyesi yapabilirsiniz.
  • Su vanasını açtıktan sonra kombinizin su basın seviyesini 1,5 değerlerine kadar getirmeniz gerekmekte. Daha sonrasında sorunu çözmüş olabilirsiniz.
  • Bir diğer ayrıntı olarak da su basıncının fazla olması da sorundur. Böyle bir durumla da karşı karşıya kalındığı zaman su basıncının tam tersi yöntem ile normal düzeylere düşürülmesi gerekmekte.

One thought on “Demirdöküm Kombi Hata Kodu 10

  1. 3 yıllık Demirdöküm kombimde dün gece hata kodu 10 vermeye başladı. İnternette araştırdığımda cihaz arızası olabileceği yazıyordu. Hemen servisi aradım, bugün bakacaklarını söylediler. Umarım sadece bir sensör arızasıdır. Değilse yeni bir kombi almak gerekecek. Demirdöküm’den pek memnun değilim. Çok ısınma sorunları yaşıyoruz. Gelecekte başka marka tercih edeceğim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56