Günümüzde üretilen kombilerin üzerinde hata kodunu gösteren küçük ekranlar bulunur. Ekranda yazan hata koduna bağlı olarak arızanın nereden kaynaklandığı saptanır. Bazı tip kombilerde ise ekran yoktur. Bunun yerine kombi üzerinde farklı renklerde ledler vardır.

Kombide Mavi Işık Neden Yanar?

Cihaz üzerindeki farklı renklerde yanan ya da yanmayan ledler ile cihazın arızası ya da o anki çalışma durumu görülür. Demirdöküm Kombi Mavi Işığı Sürekli Yanıyor ise; ilk olarak kombinin çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. Kombi sorunsuz bir şekilde çalışıyor ise bu bir arıza değil, bir uyarıdır. Bu durumda kombi resetlenip ledin sönmesi beklemek gerekir. Eğer Demirdöküm Kombi Mavi Işığı Sürekli Yanıyor ve aynı zamanda kombiniz ısıtma ya da sıcak su sağlamıyorsa kombinin yanında bulunan ve dış kapıda bulunan gaz vanası kontrol edilmelidir.

Herhangi biri kapalı konumdaysa açık konuma getirilmelidir. (Evinizde ocak var ise daireye gaz gelip gelmediğini ocağı açarak da kontrol edebilirsiniz) Eğer hala kombiniz çalışmıyor ise yetkili teknik servisinden yardım talebinde bulunulmalıdır.

444 78 56