Demirdöküm kombi sıcak su vermiyor ise bu durumu birden fazla nedene bağlayabiliriz. Normal şartlarda kombiniz musluktan sıcak suyu çok kısa sürede vermeye başlar. Kombiniz çalıştığı halde soğuk su gelmeye devam ediyor ise bu durum normal karşılanmaz. Demirdöküm kombiniz sıcak su vermiyor ise neden olabilecek sorunlara karşı değişik çözümler denenebilir.

Demirdöküm Kombi Sıcak Su Vermiyor Ne Yapmalıyım?

Demirdöküm kombi sıcak su vermiyor sorunu sıkça rastlanılan kombi sorunları arasında yerini almaktadır. Açıklayacağımız birkaç madde ile kullanıcı bazlı çözüm bulabiliriz.

  • Kombinize gelen gaz vanalarının açık olduğundan emin olun. Kombinize gaz gelmiyor ise ateşleme yapamaz ve bu nedenle sıcak su işlevini yerine getiremez.
  • Kombinizin su barını kontrol edin. Basınç değeri 1-2 arası ise normal kabul edilir.1 barın aşağısında ise kombinizin altında yer alan doldurma musluğu ile su verin.
  • Son olarak kombinize reset atmayı deneyin. Bazı hatalar kombinizi yeniden başlattığınızda düzelebilir. Buna rağmen sorununuz devam ediyor ise teknik servisle iletişime geçmenizde fayda var. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56