Eca kombi 14 arızası sıcak su elde etmek için kombinizde bulunan sensörün arızalandığı anlamına gelir. Sıcak su ile ilgili bir sorun yaşamaya başladığınız zaman ilk yapmanız gereken kombinizde arıza olup olmadığını kontrol etmek olmalıdır. Peki arıza ile karşılaşırsanız ne yapmalısınız? 

Eca Kombi 14 Arızası Verdiğinde Ne Yapmalı?

Eca kombi 14 arızası ile karşılaştığınızda musluktan akan su ısınmamaya başlar. Sıcak su sorunu yaşamaya başlandığında akla gelecek olan ilk problem kombi 14 arızasıdır. Bu sorunu yaşadığınızda yapabilecekleriniz ve bu sorunun nedenleri şu şekildedir;

  • 14 kodlu hatanın sıcak su sensörü ile ilgili olduğundan bahsetmiştik. Bu sensörün bozulmasındaki nedenler arasında sensör bağlantılarında meydana gelen kopma veya kısa devre gibi nedenler yer alabilir. 
  • Bir başka neden ise borularda meydana gelen nemlenme sorunu olabilir. 
  • Her iki maddede belirtilen nedenlerde sizin kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir şey bulunmamaktadır. Bu hata kodu ile karşılaştığınız zaman yetkili servisi durumdan haberdar etmeli ve destek çağırmalısınız. Duruma göre sensörünüz değiştirilerek veya borulardaki nemlenme ortadan kaldırılarak sorununuz kolaylıkla giderilecektir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56