Eca kombi 5 hatası çözümü, evde yapılacak birkaç işlem ile mümkün olabilmektedir. Eca Kombi 5 hatası, kombinin fanından uzun bir süredir geri bildirim alınmadığını gösteren hatadır.

Eca Kombi 5 Hatası Nasıl Çözülür?

Bu hata ile karşılaşıldığı takdirde şu yöntemler izlenebilir:

· Öncelikle kombinin bar basıncının ekran üzerinden kontrolünün yapılması gerekir. Bar basıncı 1,5-2 arasında olması gerekmektedir. Bu oranın altında ise kombiden su basarak ideal orana getirmek gerekmektedir.

· Bar basıncı ayarlandıktan sonra hata kodu devam ediyorsa sıcak suyun çıkış yaptığı boruların kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu bölümde bir sorun yok ise kombinin anakartında bir sorun olabilir.

· Son olarak kombinin resetlenmesi denenebilir. 3 kez resetlemeye rağmen kombi çalışmıyor ise teknik servisten yardım istemek faydalı olacaktır.

Eca kombi 5 hatası ile karşılaşıldığı takdirde yukarıda sıralanan işlemler uygulanmalıdır. Yüksek ihtimalle kombiniz çalışacaktır ancak kombiniz tüm denemelere rağmen çalışmadığı zaman kombinizin yetkili servisinden profesyonel bir destek almakta fayda vardır. Servis evinize gelerek sorunu en kısa sürede çözerek kombinizi çalışır vaziyette size teslim edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56