ECA kombi çalışıp duruyor gibi bir sorununuz olabilir. Günlük hayatı kolaylaştıran bu ürünler kimi zaman bozulabilir. Bozulmasa bile bazı hata kodları ile bizi uyarmaktadır. Kombiniz çalışıyor sonra da duruyor ise pek çok sebebi olabilir. Bu sebepler şunlardır:

  • Kombi çalışmak için ateşleme yapmalıdır. Ateşleme yapıp çalışıyor, sonra sönüyor, sonra tekrar ateşleme yapıyor ve bu döngü devam ediyor ise iyonizasyon elektrodunda bir problem olma olasılığı vardır. Bu parça alev görmüyordur.
  • Yine iyonizasyon elektrodu paslanmış olabilir. Bu sebepten dolayı da alev görmez. Paslanma gibi kirlenmesi de bunlara yol açabilir.
  • Bilindiği üzere kombilerin beyni ana kartlarıdır. Buradaki bir hasar bütün kombiyi etkiler.
  • Kombinize gaz girişinde sıkıntı olabilir. Bunu sağlayan parça gaz valfidir. Gaz girişinde kesinti olması nedeni ile kombiniz çalışıyor ama sonra sönüyordur.

Yukarıda sayılan sebeplerden dolayı kombiniz çalışmada problem yaşıyordur. Kesin sebebini öğrenmek, çözüm yolunu bularak tamir etmek için mutlaka servis çağırmalısınız. Biz de bu tür sorunlarda sizlere hizmet vermekteyiz. Bize ulaşabilir, yardım talep edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56