ECA kombi çalışmıyor arama motoruna yazılarak en çok aranan kombi sorunlarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Çok genel bir sorun olduğu için bunun nedenleri de oldukça fazla. Bunlar içerisinde ana kart da bulunuyor, kablolar da bulunuyor.

Kombiniz uyarı vermesine rağmen çalıştırmaya devam ederseniz arıza vermesi oldukça büyük bir ihtimaldir. Bu nedenden dolayı en küçük uyarılarını dahi dikkate almanız gerekir. Kendi çözebileceğiniz problemleri yaptıktan sonra uyarıya hala devam ediyor ise mutlaka kombi servisi ile iletişime geçiniz.

Eca kombi çalışmıyor sorununun olası sebeplerine bakalım:

  • En büyük sebep kombinizin ana kartı ile ilgili bir sorun olmasıdır. Bu durumda servis çağırılmalıdır. Ana kart tamir olabilecek gibi ise tamir edilir, değil ise değiştirilir. Biraz maliyetli bir çözümdür.
  • Elektrik, su kesintisi nedeni ile çalışmıyor olabilir. Su kesintisi basıncın düşmesine sebep iken, elektrik kesintisi kombinizin çalışmasını önleyecektir.
  • Kombide bulunan kablolar ile ilgili bir yıpranma, kopma oluşmuş olabilir. Bu durumda kablo değiştirilerek sorun çözülür, oldukça maliyetsiz bir tamirdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56