Eca kombi e5 hatası nedir sorusu pek çok kombi kullanıcısı tarafından konuşulmaktadır. Kombilerde yazın sıcak, kışın ise sıcak su kullanmak için kullandığımız bu elektronik aksesuarlar hayatımızın vazgeçilmezi. Bu nedenle, düzenli kontrol ve bakım gereklidir. Kombinizin bakımını düzenli yapmanıza rağmen uzun süreli kullanımlarda çeşitli hatalara yol açabilen kombinizden Eca kombi e5 hatası alıyorsanız bu hatanın nedenini ve bu durumda ne yapmanız gerektiğini anlatacağız.

Eca Kombi E5 Hatası Tespiti ve Çözümü

  • Kombinin led ekranından kombinin basıncını ekrandan kontrol etmelisiniz. Bar basıncı 1,5-2 bar arasında değilse kombi cihazından su basarak bar basıncını istediğiniz değerler arasına alabilirsiniz.
  • Yukarıdakileri yapmanıza rağmen hala hata kodunu alıyorsanız, sıcak su çıkış borularının arızalı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Kontrol yapılırken kullanım suyu çıkışında herhangi bir arıza yoksa arıza kombi taban plakasında olabilir.

Tüm bu işlemlerden sonra hala ana ekranda hata kodu görüntüleniyorsa kombiyi 3 kez resetlemenizi ve ardından ECA 5 hatası devam ederse teknik destek ile iletişime geçmenizi öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56