Falke kombi ateşleme yapmıyor sorunu ile karşılaşanlar kombilerini kullanamazlar. Ateşleme sistemi bozuk olan kombiler hiç çalışmayacaktır. Bu durum da ısınmanıza ya da sıcak sudan faydalanmanıza engeldir. Kombiler dört mevsim çalıştıkları için bazı sorunlarla karşılaşmaktadır. Normalde kışın kombinizin daha fazla çalıştığını düşünüyor olsanız da yaz mevsiminde insanların çok terlemesi nedeniyle fazla banyo yaptıkları görülür.

Çeşmelerden akan sıcak su her defasında kombinizin çalışmasına neden olmaktadır. O yüzden yaz ya da kış aylarında kombiler kişilere kaliteli bir yaşam sunmaktadır. Karşılaştığınız arızalarda servis desteği almanız önemlidir. Falke kombi ateşleme yapmıyorsa nedenleri şunlar olabilir:

  • Brülör arızası oluşmuş olabilir.
  • Ateşleme elektrotu arızalanmış olabilir.
  • İyonizasyon elektrotunda sorun yaşanıyor olabilir.
  • Anakart arıza yapmış olabilir.

Yukarıda bulunan sorunlar kombinin ateşleme yapmasına engel olmaktadır. Bütün parçaların tamiri mümkündür. Tamir edilmeyen parçalar da yenisiyle değiştirilir. Ateşleme sorunu yaşadığınızda kombinizi resetleyin ve sonra tekrar açın. Eğer sorun düzelmezse Falke kombi servinden destek almanız gerekecektir. İşi uzmanına bırakarak çözümlenmesini sağlamanız gerekecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56