Viessmann kombi ısıtmıyor sorunu peteklerin ısınmamasını ifade etmektedir. Kış mevsiminde kombiniz çalıştığı halde ısınma gerçekleşmiyorsa bunun birçok nedeni olabilir. Kombiniz kışlık modda mı kontrol etmelisiniz. Su ayarı normal mi diye bakmalısınız. Peteklerin ısınmaması, petekte hava olduğu için de olabilir. Ayrıca petek temizliği yapılması da gerekebilir. Kombi bakımının önemi kadar petek bakımları da önemli bir konudur.

Çünkü peteklerin içinde dolaşan su zamanla tortulaşacak ve kirlenecektir. Bu durumu anlamak için peteğe dokunun. Alt ve üst bölümleri farklı ısı derecelerine sahipse petek temizliği konusunda Viessmann servisinden yardım talep edin. Başka sorunlar da ısınmamanıza neden olabilir.

  • Su devir daim pompası arıza yapmış olabilir.
  • Filtre arızası gündeme gelmiş olabilir.
  • Tesisat sorunları oluşmuş olabilir.

Kombinizin sizi ya da suyu ısıtmadığı durumlarda bilinçsiz müdahalelerde bulunmamak gerekir. Yardım alınması gereken yer Viessmann kombi servisi olmalıdır. Servislerde bulunan teknik kişiler arızalı olan parçayı tamir edecek ya da bakımını yapacaktır. Böylelikle sizler de randımanlı bir şekilde kombinizi kullanabileceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56