Falke Kombi E05 Hatası kalorifer sensörü ile ilgili sorunu sizlere bildirmektedir. Kombiler kış mevsiminde ısınmanızı sağlayan cihazlardır. Peteklerin ısınması kombinin çalışmasıyla ortaya çıkmaktadır. Peteklerde dolaşan suyun ısınması ve bu ısıyı sizlere sunmasıyla kışın üşümeden konforlu bir şekilde yaşam sürebilirsiniz. Karşılaştığınız arızalarda da birçok mağduriyet yaşamaktasınız. O yüzdendir ki yıllık yapılan kombi bakımları sizleri birçok sorundan uzak tutacaktır.

E05 arıza kodunu kombinizde gördüğünüz zaman bilinçsiz müdahaleler yapmamalı ve servis yardımı almalısınız. Bacalı kombilerde bu sorun bacanın tıkalı olduğunu da gösterebilir. Kombi bacanızın standart boyutta olması boru uzunluğunun ise normal seviyede bulunması gerekmektedir. O yüzden de kombi kurulumlarının sadece servislere yaptırılması önemlidir. E05 arızasının nedenleri şunlar olabilir:

  • Kalorifer sensörü arızası oluşmuş olabilir.
  • Kalorifer sensörünün kablolarında, borularında sıkıntılar gündeme gelmiş olabilir.
  • Fan arızası olabilir.
  • Anakart arıza yapmış olabilir.

Yukarıdaki arızalardan hangisinin söz konusu olduğunun araştırılması Falke kombi servislerince mümkündür. Cihazınızın tamir edilmesi için hemen servisi arayıp giderilmesini talep ederek sorunu çözebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56