Falke kombi petek işareti yanıp sönüyor uyarısı arıza olarak değerlendirilmez. Kombiler kış modunda olduğu zaman petekleri ısıttığı için kırmızı ışık yanıp sönecektir. Kombinin çalışmasıyla birlikte petek işareti kendini belli eder ve petekler ısınır. Peteklerinizde yeterli ısınma hissetmezseniz o zaman kombi ve petek bakımı yaptırmanız gerekir. Peteklerin alt ve üst bölümleri farklı derecelerde ısınıyorsa temizlenmesi gerekir.

Petek temizliği yaptırarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Ev ya da iş yerlerinde kullanılan termostat mekanın ısını sabitlemek için oldukça faydalıdır. Kombideki petek işareti sabit bir şekilde kaldıysa, termostattaki ısı derecesine ulaşıldığı için kombinin durduğu anlamını taşımaktadır. Eğer sıcak suyu kullanıyorsanız kombide sıcak su işareti yanıp sönecektir.

Peteklerin ısınması ya da suyun ısınması kombi çalıştığı zamanlarda bazı uyarılarla sizlere iletilir. Her şey normalse sorun yok demektir. Ama petek işareti yandığı halde petekler ısınmıyorsa ya da sıcak su işareti yandığı halde sıcak su elde edemiyorsanız işte o zaman nedenlerinin araştırılması gerekir. Falke kombi servisi kişilerin karşılaştığı sorunlarda başvuracakları adrestir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56