Falke kombi sıcak su vermiyor sorunu kişileri oldukça fazla etkilemektedir. Kombileriniz ısınmak ve sıcak su elde etmek için kullandığınız cihazlardır. Onlarda çıkan sorunlar hayat kalitenizi etkilemektedir. Sıcak suyun elde edilmemesinde birçok neden olabilir. Mutfak ya da banyo çeşmesini açtığınız zaman kombi ekranında sıcak su uyarı ışığı yanmıyorsa bunun nedenlerinin araştırılması gerekir. Işık yandığı halde su ısınmıyorsa kombiniz arıza yapmış demektir.

Öncelikle lavabo altındaki sıcak su vanasının açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Kapalı konumda ise açmalısınız. Kombinizin suyunda eksilme varsa, sıcak su uyarı ışığı yanmaz ve su ısınmaz. Kombi suyunu 1,5 bara getirmelisiniz. Banyoda karşılaşılan sıkıntıda kombi ve banyo arasındaki mesafe uzaksa bir müddet suyu açık tutmalı ve ısınmasını beklemelisiniz. Sıcak su elde edemememizin nedenleri şunlar olabilir:

  • Akış sensörü arızası ortaya çıkmış olabilir.
  • Filtre tıkanmış olabilir.
  • Vana arızası oluşmuş olabilir.
  • Üç yollu vana arıza yapmıştır.

Suyun ısınmama nedenlerinin araştırılması için Falke kombi servisinden yardım almanız gerekmektedir. Servis teknik elemanları arızayı tespit edecek ve tamir ederek giderecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56