Viessmann kombi su basıncı yükselmiyor arıza durumu ile karşılaşmışsanız kombi bar göstergesi arızalı olabilir. Su basıncını ölçmediği için su doldurduğunuz halde gösterge yükselmez. Yaz döneminde kombiler sadece sıcak su almak için açılmaktadır. İşte bu nedenle uzun süre kullanım dışı kalan Viessmann kombilerinizin arıza yapması normaldir. Arıza yapmalarını önlemek için ise yaz döneminde kombi bakımı yaptırmanız çok önemlidir. Viessman kombi su basıncı yükselmiyor arızasının nedenleri şunlardır;

  • Kombinin belirli bir su seviyesinde olması gerekmektedir. Kombinin su seviyesi düştüğünde vanayı açmak suretiyle su doldurmak gerekmektedir Su doldurma aşamasında dolma sesi geliyorsa kombi bar göstergesi arızalıdır ve bu nedenle su basıncını ölçmek işlevini yerine getirmediğini den dolayı su göstergesi yükselmez.
  • Su göstergesi kireçten dolayı tıkanmış olması buna neden olabilir.
  • Bazı durumlarda Viessmann kombi su doldurma sırasında su doldurma sesi gelmeyebilir. Bunun başka bir nedeni ise şebeke su basıncı yeterli gelmez. Bu nedenle basınç yükselmez.
  • Basınç su doldurma musluğu arızalanmış olabilir.
  • Gösterge panelinde bir sıkıntı yaşamış olabilirsiniz.

Viesismann kombilerinizin bütün arızalarında kendi çabanızla çözemediğiniz sorunlar için Viessmann servislerinin yardımını isteyebilirsiniz, yapacakları arıza tespit sonucunda gerekli olan çözüm sizlere sunalacaktır.

Call Now Button444 78 56