Kombiden sıcak su gelmiyor diye sorun yaşıyorsanız bunun birçok nedeni olabilir. Banyoda ya da mutfak çeşmesinde kullandığınız sıcak su, kombinin çalışmasıyla oluşmaktadır. Yazlık ya da kışlık moda ayarlanan kombilerden devamlı sıcak su alabilmeniz mümkündür. Kışın petekleri ısıtmak, kombilerin suyu ısıtması ve peteklere iletmesiyle gerçekleşmektedir. Mutfak ya da banyoda sıcak sudan faydalanamıyorsanız bunun bazı nedenleri olabilmektedir. Öncelikle kombi vanasının açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Sonrasında mutlak lavabosunun altındaki sıcak su vanasını kontrol edin. Kombinizin suyunda eksilme var mı kontrol sağlayabilirsiniz. Bütün bunlar normalse ve sıcak sudan faydalanamıyorsanız arıza oluşmuş demektir. Servis yardımı almanız gerekecektir. Kombiden sıcak su gelmeme nedenleri şunlardır:

  • Sensör arızalanmış olabilir.
  • 3 yollu vana arızası gündeme gelmiş olabilir.
  • Akış türbünü arıza yapmış olabilir.
  • Anakart arızası yaşıyor olabilirsiniz.

Kombiden sıcak su gelmiyor sorununun incelenmesi gerekir. Bu konuda sizlere Kombi Servisi yardımcı olacaktır. Yapılacak bakımlarla sorun tespit edilecek ve giderilecektir. Sizler de böylelikle kombinizi verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56