Kombiden bazen sıcak su gelmiyor sorunu yaşayanlar için cihaz arızası gündeme gelmiştir diyebiliriz. Banyo ya da mutfaktaki çeşmeyi açtığınız zaman kombinin çalışması ve sıcak suyun akması sağlanmaktadır. Ama akmıyorsa genel bir kontrol yapabilirsiniz. Kombiniz su ısıtma ayarında mı diye bakabilirsiniz. Kombi vanası ve lavabo altında bulunan vana açık mı diye kontrol edebilirsiniz. Kombideki su ayarının 1,5 bar olmasına dikkat edebilirsiniz.

Kombiden Sıcak Su Gelmiyor

Su seviyesi eksikse kombi çalışmayacak ve doğal olarak sıcak su elde etmeyecektir. Bütün kontrolleriniz sonrasında yine sıcak su akmıyorsa bunun birçok nedeni olabilir. Bunlara değinecek olursak;

  • Sensör arızalanmış olabilir.
  • 3 yollu vana arıza yapmış olabilir.
  • Sigorta arızası gündeme gelmiş olabilir.
  • Akış tribünü arızalanmış olabilir.
  • Anakart arızası olabilir.

Kombiden bazen sıcak su gelmiyor sorunu yaşayanlar hangi parçanın arızalı olduğunun tespiti için Kombi Servisinden yardım talep etmeleri gerekir. Servis elemanları gerekli olan bakım çalışmalarını yaparak arızanın nedenini bulacak ve tamir edecektir. Parça değişimi ile sorun giderilecektir. Böylelikle sizler de kombinizi verimli bir şekilde kullanabileceksiniz.

One thought on “Kombiden Bazen Sıcak Su Gelmiyor

  1. ECA kombiye sahibiz. 2 gündür gözlemliyoruz ve musluğunuzdan sıcak su akmıyor. Suyun bir türlü ısınmadığını fark ettik. Bunun sebeplerini ararken bu yazıya denk geldik ve oldukça bilgilendirici oldu. Evde çözümleyeceğimiz bir durum olmadığının farkına vardık. En kısa süre içersinde teknik servisi arayıp ısınma problemine çözüme ulaştıracağımızı düşünüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56