Falke Kombi R01 Hatası Lambert modelinde ortaya çıkmaktadır. E01 arıza kodu ile aynı anlama gelmektedir. Kombinizin ateşlemesinde sorun olduğunu sizlere bildirmektedir. Kombiler dört mevsim devamlı kullanıldıkları için bazı arızalarla karşılaşması da gayet normaldir. Buna çözüm bulmak için düzenli kombi bakımları oldukça önemli bir konudur. Hayat kalitenizin düşmesine neden olan kombi arızalarının giderilmesi servisler tarafından mümkündür. Öncelikle dairenizde gaz olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Gaz vanalarınız açık konumda olmalıdır.

Cihazınızı resetleyerek hata kodunun düzelmesini bekleyebilirsiniz. Bunun haricinde kişilerin yapması gereken bir müdahale bulunmamaktadır. Ateşlemeye engel olan bazı arızaların nedenlerinin incelenmesi gerekmektedir. R01 hatasının nedenleri şunlar olabilir:

  • Ateşleme elektrotu arıza yapmış olabilir.
  • Gaz valfi arızası ortaya çıkmış olabilir.
  • İyonizasyon çubuğu arızalanmış olabilir.
  • Cihazın anakartında sorun olabilir.

Yukarıda bulunan parçalardan hangisinin arızalı olduğunun belirlenmesi için Falke kombi servisinden yardım almanız gerekmektedir. Servis elemanları arızalı olan parçayı tamir edecek ve performanslı çalışan kombileri size teslim edecektir. Parça değişimi ile de sorun tamamen ortadan kalkacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56