Ferroli markası kombi sektöründe oldukça kaliteli ve kolay kolay arızalanmayan kombiler üretmektedir. Fakat bu kombilerin hiç arıza yapmayacağı anlamına gelmez. Her elektronik ürün gibi Ferroli marka kombiler de arızalanmaktadır. Marka ve modeline göre arıza durumu ekranda beliren arıza kodlarıyla kullanıcıya bildirilmektedir. Ferroli Kombi d5 Hatası kullanım kılavuzunda yer almayan bir hata kodudur. Ancak bu hata ile karşılaşıldığında öncelikle sıcak su ve peteklerden faydalanıp faydalanmadığına bakılmalıdır. Eğer sıcak su ve ısınmada bir sorun var ise öncelikle;

  • Kombinin su basınç değeri kontrol kontrol edilmelidir. Eğer su basınç değeri olması gereken değerden düşük ise kombinin altında bulunan vanadan su takviyesi, eğer su basınç değeri yüksekse boşaltım yerlerinden fazla su tahliye edilmelidir.

Bunun için;

  • Kombiyi kullandığınız dairede doğalgaz ile çalışan başka bir cihaz varsa açmayı deneyin. (Örneğin; ocak) Eğer çalışmıyorsa muhtemelen eve gelen gaz ile alakalı bir sorun yaşıyorsunuzdur. Gaz sağlayıcınız ile iletişime geçin.
  • Bu durumda dış kapıda bulunan gaz vanası kontrol edin. Kapalıysa açık konuma getirin. Eğer üzerinde mühür varsa ödenmemiş faturanız vardır. Bu yüzden gaz kesilmiştir. Faturanızı ödemek sorununuzu çözecektir.
  • Gaz vanaları açık ve aynı zamanda ocağınız da çalışıyor ise kombinin yan tarafında bulunan gaz vanasını kontrol edin. Kapalı konumdaysa, açık konuma getirin.

Yukarıda yazılan yönergeler uygulandığı halde hala Ferroli Kombi D5 Arızası ile karşılaşılıyorsa teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunulmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56