Isınma ve sıcak su ihtiyacını hem ekonomik hem de güvenli bir şekilde karşılayan kombiler özellikle kış mevsimi başta olmak üzere günlük hayatımızı kolaylaştıran elektronik eşyaların başında gelir. Ferroli markası da kombi sektöründe oldukça kaliteli ve kolay kolay arızalanmayan kombiler üreten markalardan birisidir. Fakat bu kombilerin hiç arıza yapmayacağı anlamına gelmez. Her elektronik ürün gibi Ferroli marka kombiler de arızalanmaktadır. Ferroli Kombi E5 hatası da, Ferroli kullanıcılarının sıkça karşılaştığı hata kodlarından birisidir. Bu hata teknik bir hata olmakla beraber prosestat arızası olarak tanımlanabilir. Bu durumda kombi çalışmaz. Arıza nedenlerini sıralamak gerekirse;

  • Prosestatta bir arıza olabilir.
  • Fanda bir sorun yaşanmış olabilir.
  • Elektronik kartta bir arıza meydana gelmiş olabilir.

Bu hatayla karşılaşıldığında kullanıcının yapabileceği hiçbir şey yoktur. Çünkü kullanıcının yapacağı herhangi bir müdahele çok daha büyük sorunlara dolayısıyla çok daha büyük masraflara yol açabilir. Sadece 3 kereden fazla olmamak kaydıyla cihaza reset işlemi uygulanabilir. Düzelirse kullanmaya devam edilir düzelmezse en yakın Ferroli teknik servisinden yardım talebinde bulunulmalıdır. Gelecek olan teknik servis ekibi arıza tespitini yaptıktan sonra gerekli arıza çözümünü uygulayaıp sorunu ortadan kaldıracaktır. Ayrıca bu ve benzeri hataların önüne geçmek için her sene mutlaka yapılması gereken periyodik bakımları aksatmamak gerekir.

3 thoughts on “Ferroli Kombi E5 Hatası

  1. Kitapçığına baktığımızda bu hatayı verdiğini gördük. Sitede yazdığı gibi reset attık düzeldi çok şükür.

  2. Kombimiz evimizin eli ayağı diyebiliriz. 4 gündür hiçbir şekilde kombimiz çalışmıyor. İlk etapta yaz ayı olduğu için çok önemsemedik. Ancak sıcak suya ihtiyacımız oluyor be bu işi bir türlü halledemiyoruz. Bu yazıda denk geldik ki E5 hatası kombinin çalışmamasına sebep olabiliyormuş. İlk etapta kendimi çözmeye çalışacaktık. Ancak teknik servisi aramamız daha doğru olacak gibi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56