Kış mevsiminde ısınma yönünde olsa da dört mevsimde sıcak su ihtiyacını hızlı ve ekonomik bir şekilde karşılayan kombiler bunun yanında ev ısınması ile de diğer alternatiflerine göre daha ekonomik ve hızlıdır. Ancak her elektronik ürün gibi kombilerde zaman zaman çeşitli nedenlerden dolayı arızalar verebilmektedir. Kombilerin insan hayatına sağladığı avantajların dezavantaja çevrilmemesi açısından bu arızalar kısa süre içerisinde tespit edilip, giderilmesi gerekir. Yeni nesil Ferroli marka kombilerde yaşanan arızalar ekranda görünen arıza kodlarıyla tespit edilse de bazı modellerde ekran bulunmadığı için arızlar ya da çalışma durumu farklı renkte yanan ledlerle kullanıcıya bildirilmektedir. Eğer Ferroli kombi ECO ışığı yanıp sönüyor gibi bir şikayetiniz var ise bu kombinizdeki basınç değerinin düşük olduğuna işarettir. Eğer bu şikayetiniz var ise kombinizde sıcak su temini sağlayamazsınız. Işığın yanıp sönmesinin nedenleri arasında;

  • Kullanım suyu sensörü arızası
  • Sensör borularında nemlenme
  • Sensör bağlantısında herhangi bir problem yaşanmış olabilir.

Kullanıcı olarak yapmanız gereken ise;

  • Kombinizin bar basıncını ekrandan kontrol etmenizdir. Eğer bar basıncı 1,5-2 bar arasında değilse kombiden su basarak bar basıncını istenen değerler arasına getirebilirsiniz.
  • Yukarıdaki işlemi yaptığınızda hata kodu hala ekranda duruyor ise sıcak su çıkış borularını kontrol ederek bir arıza olup olmadığına bakabilirsiniz. Kontrolleri sağladığınızda sıcak su çıkış borularında da bir hata yok ise kombinizin ana kartından kaynaklanan bir arıza olması mümkündür.
  • Tüm bu işlemlerden sonra hala arıza kodu ana ekranda devam ediyorsa en fazla 3 kere daha kombinize reset atıp daha sonra sorun devam ettiği takdirde teknik bir yardım almanızı öneririz.
Call Now Button444 78 56