Kombiler yazın sıcak su kullanımı, kışın ise sıcak su kullanımı için kullandığımız bu elektronik eşyalar hayatımızın olmazsa olmazı olarak bilinirler. Bu sebeple periyodik kontrollerinin ve bakımının yapılması gereklidir. Uzun süre kullanımına bağlı olarak zamanla çeşitli arızalar verebilen elektronik eşyalardan olan kombinizin periyodik bakımını yaptırdığınız halde kombinizden Eca kombi e5 hatası alıyorsanız hemen bu yazımızda bu hatanın sebebini ve bu durumda neler yapmanız gerektiğine ulaşabilirsiniz.

Eca Kombi 5 Hatası Nedir?

ECA markasına ait tüm modelli kombilerde kullanım sırasında kombinin çalışma durum verilerini görmek için İnfo-Bilgi için bir düğmesi kullanılmaktadır. Siz de eğer bu düğmeden sonra e5 hatası alıyorsanız bu fandan uzun süredir geri bildirim gelmiyor uyarısı demektir.

Eca E5 Hatası

  • Kombinizin bar basıncını ekrandan kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer bar basıncı 1,5-2 bar arasında değilse kombiden su basarak bar basıncını istenen değerler arasına getirebilirsiniz.
  • Yukarıdaki işlemi yaptığınızda hata kodu hala ekranda duruyor ise sıcak su çıkış borularını kontrol ederek bir arıza olup olmadığına bakabilirsiniz. Kontrolleri sağladığınızda sıcak su çıkış borularında da bir hata yok ise kombinizin ana kartından kaynaklanan bir arıza olması mümkündür.
  • Tüm bu işlemlerden sonra hala arıza kodu ana ekranda devam ediyorsa en fazla 3 kere daha kombinize reset atıp daha sonra ECA 5 hatası devam ettiği takdirde teknik bir yardım almanızı öneririz.

5 thoughts on “Eca Kombi E5 Hatası

  1. 4 sene önce ECA kombi satın aldık. Bakımlarını zamanda yaptırmamıza rağmen kombimiz son bir haftadır arıza vermeye başladı. Neden kaynaklı arıza verdiği tespit ettik ve araştırmaya başladık. Bu yazıya denk geldiğimizde ECA kombilerde E5 hatası olabildiğini gördük. Çözüm önerilerini göre işlem yapmaya başladık. Detaylı anlatımı sayesinde kombimizdeki problemi çözdük. Yazıyı bizimle paylaşana teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56