ECA kombi çalışıyor ama su ısıtmıyor arızası ECA markasına ait tüm kombi modellerinde görülen arızalardan birisidir. ECA kombilerin neden su ısıtmadığı konusunun kesin tespiti ve çözümü için kullanıcıların yapacakları elbet vardır. Kombinin suyu ısıtmamasının sebebi birden çok olabilir bunlardan başlıcaları;

Eca Kombi Su Isıtmıyor

  • Su basıncı az veya kombinin devre girmesi için yeterli değilse kombi suyun açıldığını hissedemeyip suyu ısıtmıyordur bu sebeple su basıncını kontrol ediniz.
  • Sıcak su sensörü arızalanmış olabilir.
  • Sensör kullanım ömrünü tamamlamıştır.
  • Sorunun ortadan kalkması için teknik bir destek alarak sensörü değiştirmeniz gereklidir.Kombi kapalı konumda ise kombi suyu ısıtamaz.
  • Daireye ait doğalgaz kesilmiş ya da doğalgaz kapalı durumda olabilir. Bu sebeple gaz vanalarının açık konumda olup olmadığını kontrol etmeniz gereklidir.
  • Gaz vanaları açıksa ve ocak yanıyorsa kombide sorun var demektir servisten yardım istemenizi öneririz.
  • Gaz vanaları açık konumda ve ocak yanmıyorsa sorun kombide değildir dairenize gaz gelmiyor demektir bu sebeple abone olduğunuz gaz dağıtım şirketini arayıp dairenize neden gaz gelmediği bilgisi ile sorununuzu çözebilirsiniz.
  • Bazı eski modeller haricinde kombi içindeki su barı 0.5-1 barın altına indiğinde de aynı sorun ile karışılabilirsiniz.
  • Bazı modellerde bulunan 3 yollu vana denen yedek parça grubunun iç tamir takımları ömrünü tamamladığında da kombi sıcak suyun açıldığını hissedemez.

Bu sebeple bu sorunun  arızasının kesin çözümü için sorunun birden fazla ihtimali olabileceği için teknik destek almanız önerilir.

Sıkça Sorulan Sorular

ECA kombi neden suyu ısıtmıyor?

ECA kombi suyu ısıtmıyorsa, kombinin birkaç sorunu olabilir. Termostat arızası, fan çalışmaması, su basıncının düşük olması veya su geçişlerindeki tıkanıklıklar gibi sorunlar kombinin suyu ısıtamamasına neden olabilir.

ECA kombi termostat arızası nasıl düzeltilir?

ECA kombi termostat arızası durumunda, termostatın değiştirilmesi gerekir. Bu işlem için ECA yetkili servisi ile iletişime geçmek gereklidir.

ECA kombi fan çalışmaması durumunda ne yapılmalıdır?

ECA kombi fanının çalışmaması durumunda, fanın motorunda bir sorun olabilir veya fanın kirlenmesi nedeniyle çalışmaması mümkündür. Bu durumda, fanın motorunun değiştirilmesi veya fanın temizlenmesi gerekebilir. Bu işlemler için ECA yetkili servisine başvurulması önerilir.

ECA kombi su basıncı neden düşük olur?

ECA kombi su basıncının düşük olması, kombinin su tesisatındaki bir kaçak nedeniyle veya su basıncı regülatöründe bir sorun olması nedeniyle olabilir. Bu durumda, su basıncının düzenlenmesi veya kaçakların onarılması için ECA yetkili servisi ile iletişime geçmek gerekmektedir.

ECA kombi su geçişlerindeki tıkanıklıklar nasıl temizlenir?

ECA kombi su geçişlerindeki tıkanıklıkların temizlenmesi için, kombinin su geçişlerinin yer aldığı bölümün sökülmesi gerekmektedir. Bu işlem, ECA yetkili servisi tarafından yapılması önerilir.

One thought on “ECA Kombi Çalışıyor Ama Su Isıtmıyor

  1. ECA aldığım için inanılmaz pişmanım. Bu kaçıncı aynı sorun. Siz teknik servis hizmeti veriyo musunuz acaba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56